05.12.2011, Slovenija
DELNI NEURADNI REZULTATI DVK (preštetih 99,94 % glasovnic)
Pozitivna Slovenija - Lista Zorana Jankovića 28,53 %
SDS 26, 26 %
SD 10, 48 %
Lista Virant 8, 42 %
DeSUS 6, 97 %
SLS 6, 90 %
NSi 4, 80 %
SNS 1, 80 %
LDS 1, 46 %
TRS 1, 21 %
SMS Zeleni 0, 85 %
Zares 0, 65 %
DSD 0, 64 %
Zeleni 0, 34 %
GZS 0, 30 %
SEM-Si 0, 16 %
NPS 0, 10 %
SSN 0, 08 %
Humana Slovenija 0,03 %
Akacije 0,02 %
Kako bodo razdeljeni poslanski sedeži?
Glede na neuradne rezultate bodo poslanski sedeži razdeljeni takole: Pozitivna Slovenija – 28 sedežev, SDS – 26 sedežev, SD – 10 sedežev, Lista Virant – 8 sedežev, DeSUS – 6 sedežev, SLS – 6 sedežev, NSi – 4 sedeži. Dva sedeža pripadata italijanski in madžarski narodni manjšini.
NEURADNI SEZNAM IZVOLJENIH POSLANCEV
LISTA ZORANA JANKOVIĆA - POZITIVNA SLOVENIJA (28 mandatov)
MAG. ALENKA BRATUŠEK, Kranj, Kranj II
ALOJZIJ POTOČNIK, Kranj, Kranj I
ALENKA PAVLIČ, Kranj, Jesenice
JERKO ČEHOVIN, Postojna, Postojna
TINA KOMEL, Postojna, Koper II
MAG. LEJLA HERCEGOVAC, Postojna, Izola
GAŠPAR GAŠPAR - MIŠIČ, Postojna, Piran
TAMARA VONTA, Ljubljana Center, LJ-Šiška III
MITJA MERŠOL, Ljubljana Center, LJ-Šiška II
JANJA KLASINC, Ljubljana Center, LJ-Šiška I
MAŠA KOCIPER, Ljubljana Center, LJ-Vič- Rudnik III
ZORAN JANKOVIĆ, Ljubljana Center, LJ-Vič- Rudnik II
SAŠA KOS, Ljubljana Bežigrad, Domžale II
JANI MÖDERNDORFER, Ljubljana Bežigrad, LJ- Bežigrad I
ROMAN JAKIČ, Ljubljana Bežigrad, LJ-Moste- Polje III
MELITA ŽUPEVC, Ljubljana Bežigrad, LJ-Moste- Polje II
MAJA DIMITROVSKI, Ljubljana Bežigrad, LJ-Moste- Polje I
MATJAŽ ZANOŠKAR, Celje, Slovenj Gradec
JOŽEF KAVTIČNIK, Celje, Velenje I
MAG. STANKO STEPIŠNIK, Celje, Celje II
MAG. BARBARA ŽGAJNER TAVŠ, Novo mesto, Trbovlje
JOŽE VELIKONJA, Novo mesto, Hrastnik
RENATA BRUNSKOLE, Novo mesto, Črnomelj-Metlika
DRAGAN BOSNIĆ, Maribor, Maribor VI
PETER VILFAN, Maribor, Maribor V
MAG. BORUT AMBROŽIČ, Maribor, Maribor IV
DR. DARKO JAZBEC, Ptuj, Ptuj II
BRANKO FICKO, Ptuj, Murska Sobota II
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS (26 mandatov)
IRENA TAVČAR, Kranj, Škofja Loka II
MAG. MARKO POGAČNIK, Kranj, Škofja Loka I
MAG. BRANKO GRIMS, Kranj, Kranj III
EVA IRGL, Postojna, Ajdovščina
ZVONKO ČERNAČ, Postojna, Postojna
DANIJEL KRIVEC, Postojna, Tolmin
DRAGUTIN MATE, Ljubljana Center, LJ-Vič- Rudnik IV
ALENKA JERAJ, Ljubljana Center, LJ-Vič- Rudnik I
MAG. ANDREJ ŠIRCELJ, Ljubljana Center, Cerknica- Logatec
ROMANA TOMC, Ljubljana Bežigrad, Litija
JANEZ JANŠA, Ljubljana Bežigrad, Grosuplje
JOŽE TANKO, Ljubljana Bežigrad, Ribnica
JANJA NAPAST, Celje, Mozirje
LJUBO ŽNIDAR, Celje, Žalec I
MAG. ŠTEFAN TISEL, Celje, Šentjur
TOMAŽ LISEC, Novo mesto, Sevnica
MAG. ANDREJ VIZJAK, Novo mesto, Brežice
ZVONKO LAH, Novo mesto, Trebnje
IVAN GRILL, Novo mesto, Novo mesto I
GREGOR PIVEC, Maribor, Maribor III
MATEJA PUČNIK, Maribor, Slovenske Konjice
JOŽEF JEROVŠEK, Maribor, Slovenska Bistrica
DR. VINKO GORENAK, Maribor, Šmarje pri Jelšah
BRANKO MARINIČ, Ptuj, Ptuj III
MARIJAN POJBIČ, Ptuj, Pesnica
FRANC BREZNIK, Ptuj, Lenart
Presenetljivo med poslanci SDS ne bo Mira Petka, Milana Zvera in Romane Jordan Cizelj.
SD - SOCIALNI DEMOKRATI (10 mandatov)
SAMO BEVK, Kranj, Idrija
BORUT PAHOR, Postojna, Nova Gorica II
MIRKO BRULC, Postojna, Nova Gorica I
DR. ANDREJA ČRNAK MEGLIČ, Ljubljana Center, LJ-Center
JANKO VEBER, Ljubljana Bežigrad, Kočevje
SREČKO MEH, Celje, Velenje I
STANE ROZMAN, Celje, Celje II
MATJAŽ HAN, Nov mesto, Laško
MAG. MAJDA POTRATA, Maribor, Maribor IV
MAG. DEJAN ŽIDAN, Ptuj, Murska Sobota I
DRŽAVLJANSKA LISTA GREGORJA VIRANTA (8 mandatov)
BOJAN STARMAN, Kranj, Škofja Loka II
KRISTINA VALENČIČ, Postojna, Ilirska Bistrica
RIHARD BRANISELJ, Ljubljana Center, Cerknica- Logatec
GREGOR VIRANT, Ljubljana Bežigrad, Domžale I
POLONCA KOMAR, Celje, Dravograd- Radlje
MAG. KATARINA HOČEVAR, Novo mesto, Zagorje
MAG. TRUDA PEPELNIK, Maribor, Ruše
IVAN VOGRIN, Ptuj, Lenart
DeSUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE (6 mandatov)
MAG. JANA JENKO, Kranj, Tržič
IVAN SIMČIČ, Postojna, Ilirska Bistrica
KARL VIKTOR ERJAVEC, Celje, Žalec I
IVAN HRŠAK, Novo mesto, Hrastnik
MARJANA KOTNIK POROPAT, Maribor, Ruše
FRANC JURŠA, Ptuj, Ljutomer
SLS RADOVANA ŽERJAVA - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA (6 mandatov)
MIHAEL PREVC, Kranj, Škofja Loka II
JAKOB PRESEČNIK, Celje, Mozirje
FRANC BOGOVIČ, Novo mesto, Krško
JANEZ RIBIČ, Maribor, Maribor III
FRANC PUKŠIČ, Ptuj, Ptuj I
RADOVAN MAG. ŽERJAV, Ptuj, Lendava
NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA (4 mandate)
ANTON KOKALJ, Kranj, Škofja Loka II
IVA DIMIC, Ljubljana Center, Cerknica- Logatec
LJUDMILA NOVAK, Ljubljana Bežigrad, Ribnica
JOŽEF HORVAT, Ptuj, Lendava
VSEM IZVOLJENIM POSLANCEM ČESTITAMO !
Mladinski svet Ljutomer
Mladinski center Prlekije-Pokrajinski center NVO
|